Rekrutacja

Informacje dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia przyjmuje kandydatów do:

  • Cyklu sześcioletniego w wieku od 6* do 10 lat w specjalnościach: fortepian, gitara, skrzypce, perkusja, trąbka, saksofon,
  • Cyklu czteroletniego w wieku od 8 do 16 lat w specjalnościachfortepian, gitara, skrzypce, perkusja, trąbka, saksofon,

 Zajęcia w klasie pierwszej:

  • W cyklu sześcioletnim – obejmują naukę instrumentu (2 x 30 minut tygodniowo) i zajęcia grupowe (3 x 45 minut)
  • w cyklu czteroletnim obejmują naukę instrumentu (2×45 minut) i zajęcia grupowe (2×45 minut)

Szkoła prowadzi nieodpłatne poradnictwo indywidualne w godzinach 08.00-18.00  (poniedziałek – piątek) w zakresie informacji o zasadach przyjęć, warunkach nauki, programie kształcenia.. Szczegółowych informacji udzielamy pod telefonem  62-733-13-08 lub 503-083-102 od poniedziałku do piątku.

Przesłuchania do klasy pierwszej odbędą się wstępnie 19 maja  
Wniosek wraz z  zaświadczeniem od lekarza podstawowej opieki o braku przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej należy dostarczyć do dnia 18 maja  do sekretariatu szkoły muzycznej – termin może ulec zmianie

* jeżeli kandydat w danym roku kalendarzowym nie ukończył 7 lat wraz z wnioskiem należy dostarczyć  zaświadczenie o korzystaniu z wychowania przedszkolnego, albo opinię, poradni pedagogiczno – psychologicznej jeżeli kandydat w danym roku kalendarzowym nie ukończył 7 lat;

Do wniosku należy dołączyć klauzurę informacyjną procesu rekrutacji w PSM I st. w Odolanowie  oraz zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki o braki przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej.

Czyli w dużym  skrócie:

Jeśli chcesz uczęszczać do szkoły muzycznej ale jeszcze nie wiesz na jakim instrumencie chcesz grać możesz do na przyjść lub zadzwonić pomożemy wybrac instrument odpowiemy na wszystkie twoje pytania opowiemy o szkole,  przesłuchaniach do szkoły. Chętnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania!

Jeśli  już wiesz na jakim instrumencie chcesz grać pobierz wniosek z strony www.sm.odolanow.pl lub sekretariatu szkoły do wniosku dołącz informacje od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o braku przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej oraz klauzle informacyjną procesu rekrutacji.

Wypełniony wniosek wraz z zaświadczeniem lekarza podstawowej opieki oraz klauzulą informacyjną procesu rekrutacji złóż w sekretariacie szkoły najpóźniej do dnia 18 maja 2022r. /środa/.

Pamiętaj – przystępując do przesłuchań nie musisz znać nut, pojeć muzycznych ani grać na żadnym instrumencie – przygotuj swoja ulubiona piosenkę, którą zaśpiewasz podczas przesłuchania.   Życzymy powodzenia!

Do pobrania:

Wniosek o przyjęcie do PSM I st. w Odolanowie

Klauzula informacyjna proces rekrutacji ucznia w szkołach

Regulamin rekrutacji