O szkole

PaÅ„stwowa SzkoÅ‚a Muzyczna I stopnia w Odolanowie zostaÅ‚a powoÅ‚ana 1 wrzeÅ›nia 2014 r. PoczÄ…tkowo w szkole uczyÅ‚o 8 pedagogów. Pierwszymi nauczycielami byli Tomasz Flis – fortepian MaÅ‚gorzata Kaczmarek – skrzypce, Arkadiusz Hylewski skrzypce, Maciej SoÅ‚tysiak – saksofon, Marcin Wieczorek trÄ…bka, PrzemysÅ‚aw Kolarski – gitara Mateusz Maniak –perkusja, Magdalena Piotrowska – nauczycielka podstaw ksztaÅ‚cenia sÅ‚uchu oraz rytmiki. Dyrektorem szkoÅ‚y zostaÅ‚ Janusz Lizurej.

W 2014 roku zostaÅ‚a utworzona Rada Rodziców, której czÅ‚onkami zostali: Zofia Dymalska – przewodniczÄ…ca, Katarzyna Zawidzka – skarbnik, Katarzyna Zapart, Ewa Szustkiewicz, Renata BudziÅ„ska, Anna Krzyżaniak, Piotr MichaÅ‚owicz, a od 2017 roku doÅ‚Ä…czyÅ‚a p. Jolanta Zarycka.

Zajęcia w szkole odbywają się w budynku Odolanowskiego Domu Kultury. W roku 2016 szkoła otrzymała na swoją działalność pierwsze pomieszczenia po byłej Szkole Zawodowej przy ulicy Bartosza.

W roku szkolnym 2018-2019 z nauki w szkole korzysta już 93 uczniów.

Głównym założeniem pracy szkoły jest działalność artystyczna. Uczniowie biorą udział w licznych koncertach, audycjach i uroczystościach. Ważnym elementem kształcenia jest także udział uczniów w konkursach muzycznych krajowych i międzynarodowych oraz przesłuchaniach organizowanych przez CEA. W szkole panuje twórcza, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera skierowana na dobro i rozwój ucznia.