O szkole

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Odolanowie została powołana 1 września 2014 r. Początkowo w szkole uczyło 8 pedagogów. Pierwszymi nauczycielami byli Tomasz Flis – fortepian Małgorzata Kaczmarek – skrzypce, Arkadiusz Hylewski skrzypce, Maciej Sołtysiak – saksofon, Marcin Wieczorek trąbka, Przemysław Kolarski – gitara Mateusz Maniak –perkusja, Magdalena Piotrowska – nauczycielka podstaw kształcenia słuchu oraz rytmiki. Dyrektorem szkoły został Janusz Lizurej.

W 2014 roku została utworzona Rada Rodziców, której członkami zostali: Zofia Dymalska – przewodnicząca, Katarzyna Zawidzka – skarbnik, Katarzyna Zapart, Ewa Szustkiewicz, Renata Budzińska, Anna Krzyżaniak, Piotr Michałowicz, a od 2017 roku dołączyła p. Jolanta Zarycka.

Zajęcia w szkole odbywają się w budynku Odolanowskiego Domu Kultury. W roku 2016 szkoła otrzymała na swoją działalność pierwsze pomieszczenia po byłej Szkole Zawodowej przy ulicy Bartosza.

W roku szkolnym 2018-2019 z nauki w szkole korzysta już 93 uczniów.

Głównym założeniem pracy szkoły jest działalność artystyczna. Uczniowie biorą udział w licznych koncertach, audycjach i uroczystościach. Ważnym elementem kształcenia jest także udział uczniów w konkursach muzycznych krajowych i międzynarodowych oraz przesłuchaniach organizowanych przez CEA. W szkole panuje twórcza, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera skierowana na dobro i rozwój ucznia.